چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

تبیین درسهای قیام عاشورا از وظایف دانشگاهیان است

دکتر حسین محبی در پیامی به مناسبت سالروز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و یاران آن حضرت تصریح کرد: رسالت دانشگاهیان،تبیین درسهای عاشورا و تحلیل آن برای توجه بیشتر به مکتب امام حسین(ع) و بینش حسینی و تلاش برای ترویج آن در جهان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه متن پیام دکتر محبی رئیس دانشگاه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انَّ الحُسین مِصباحُ الهُدی و سَفینة النّجاة»

 عاشورای حسینی سالروز میثاق با ولایت‌مداری و حقیقت‌طلبی است و تاریخ انقلاب اسلامی نشات‌گرفته از آموزه‌های متعالی اسلام بالاخص نهضت امام حسین (ع) و شهدای مظلوم کربلاست.

 تردیدی نیست که جهان امروز، بیش از هر زمان دیگری نیازمندِ بهره‌گیری از درس‌های مکتبِ عاشوراست. رسالت دانشگاهیان در این زمینه،تبیین درسهای عاشورا در گذار از مقاطع مختلف تاریخ و تحلیل آن برای توجه بیشتر به مکتب امام حسین(ع) و بینش حسینی و تلاش برای ترویج آن در جهان است.

 کربلا و عاشورا، رصدگاه همه عظمت ها و فضیلت ها و آنگونه که مفسر بزرگ عاشورا حضرت زینب کبری سلام الله علیها فرمود جایگاه و پایگاه همه زیبایی هاست. کربلا به تعداد چشم های بصیر، فرصت تماشا و تفسیر دارد. به میزان ضربان قلب های سالک و راه شناس مجال عشق ورزیدن و به اندازه همه بال های پروازگر؛ آسمان پرواز، به ذهن و اندیشه و جان انسان می بخشد.

رخدادهای مهم زندگی بشر پس از مدت زمانی به فراموشی سپرده و در صفحات تاریخ مدفون می شود؛ ولی نهضت عاشورای حسینی نه تنها کمرنگ و بی فروغ نمی گردد؛ بلکه هر روز جلوه بیشتری می یابد. با استعانت و تمسک جستن به سراج منیر و مصباح هدایت، انسان ها را از ظلمات و گمراهی می رهاند و در میانه دوراهی ها، راه درست و مبتنی بر آزادی و آزادگی را بر انسان نمایان می سازد.

اینجانب عاشورای حسینی‌ را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و عزاداران حسینی به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال توفیق قرار گرفتن در مسیر نهضت عاشورایی را مسالت می‌نمایم.

                                            حسین محبی

                                      رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

 


١٢:٢٤ - دوشنبه ١٧ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ٣٢٨٠    /    تعداد نمایش : ١٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج