چاپ        ارسال به دوست

آیین تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم برگزار شد

 آیین تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناری و جلسه هم اندیشی با موضوع نقش دانشگاه‌‎ها در توسعه نوآوری و فناوری و تقویت زیست بوم نوآوری  با حضور دکتر علی خیر الدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و روسای دانشگاه های استان  در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم دکتر فرشید کی‌نیا معاون سابق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری کرمان معرفی و از زحمات دکتر محمدرضاسپهوند رئیس  سابق پارک علم و فناوری کرمان تقدیر شد.

 معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سخنانی  ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: جلسه امروز تعامل بین روسای دانشگاه‌ها با پارک علم و فناوری است .

 دکتر علی خیرالدین مهم ترین راهبرد در وزارت علوم تکمیل و توسعه تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری دانست و افزود: تمامی دانشگاه‌ها و موسسات باید در زمینه تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعف داشته باشند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه راه اندازی مراکز رشد در تمامی دانشگاه‌ها تاکید کرد و خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز رشد در دانشگاه‌ها می‌توانند به صورت تخصصی هم باشد.

وی همچنین در خصوص تاسیس پردیس علم و فناوری در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: اگر پردیس دانشگاهی در دانشگاه‌ها به مدت دوسال فعالیت داشته باشد در کمیسیون و شورای گسترش مجوز پارک علم و فناوری دانشگاهی دریافت می‌کند

  در این نشست رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: آنچه که در دانشگاه‌ها مهم است در خصوص حوزه‌های آموزشی است که به وضعیت خوبی رسیده‌اند و از آنجایی که آموزش مکمل همه فعالیت‌ها پژوهشی و تحقیقاتی و فعالیت‌هایی که محصول دانش‌بیان مربوط می‌شود باید با بازنگری در سرفصل‌ها و پایان‌نامه‌ها بتوانیم در زمینه مسائل و نیازهای جامعه حرکت کنیم.

دکتر اکبری‌فرد افزود: با دیدگاه‌های مثبتی که در وزارت علوم است و تمامی دانشگاه‌ها در خصوص فعالیت‌های فناورانه و نوآوارنه از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند باید دانشگاه‌ها به روزتر و به نسل جدید تبدیل شود.

وی یاد و خاطره زنده یاد مهندس افضلی‌پور و همسرشان بانو فاخره صبا را گرامیداشت و خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان براساس نگاه خیرانه شادروان مهندس افضلی‌پور و همسرشان بانو فاخره صبا شکل گرفته و همه دانشگاه‌هایی که در استان به فعالیت مشغول هستند سر منشا همه این نگاه خیرانه‌ بوده است.

 گفتنی است این جلسه که 29 شهریور برگزار شد با پرسش و پاسخ رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان همراه بود.


١٣:٣٥ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١    /    عدد : ٣٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج