چاپ        ارسال به دوست

قرارگرفتن دانشگاه‌ تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته كرمان در فهرست دانشگاه‌هاي پر استناد برتر جهان به استناد (ESI)

 دانشگاه‌ تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته در فهرست دانشگاه‌هاي پر استناد برتر جهان به استناد پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم  (ESI) در حوزه موضوعي شيمي و مهندسي قرار گرفت.

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه؛ رئيس پژوهشگاه علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي با اعلام اين خبر گفت: بر اساس گزارش‌ مؤسسه استنادي و پايش علم و فناوري جهان اسلام (ISC) و آخرين رتبه‌بندي پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم (ESI) كه يكي از پايگاه‌هاي اطلاعاتي مؤسسه كلاريويت آناليتيكس است و به معرفي پژوهشگران، مؤسسات، انتشارات و كشورهاي برتر در حوزه‌هاي موضوعي مختلف مي‌پردازد، دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته در حوزه‌هاي موضوعي شيمي و مهندسي در فهرست دانشگاه‌هاي پر استناد برترجهان قرار گرفت.

دكتر هادي بيت الهي افزود: منظور از مؤسسات همان دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي است كه تعداد استناد دريافتي آن‌ها در ۱۰ سال اخير بيش از ساير مؤسسات است. فهرست دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي پراستناد جهان هر دو ماه يك‌بار روزآمد مي‌شود.

وي توضيح داد: مؤسسه كلاريويت آناليتيكس در پايگاه خود مؤسسات پر استناد برتر جهان را در ۲۲ حوزه موضوعي تقسيم‌بندي كرده است كه در طبقه‌بندي پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم، دانشگاه در ميان ۸۵۵۷ دانشگاه‌ و مؤسسه پژوهشي پر استناد دنيا قرار گرفته است.

اميد است با روند كنوني توسعه كيفي فعاليت‌هاي پژوهشي، فناوري و نوآوري و در راستاي تأكيد فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) مبني بر كسب مرجعيت علمي و فناوري در سطوح ملي و بين‌المللي، شاهد ارتقاي جايگاه دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته كرمان و نمود نقش‌آفريني بيش از پيش اين دانشگاه در مسير پيشرفت پژوهش و فناوري باشيم.

نتايج كامل اين رتبه‌بندي در پايگاه اينترنتي به آدرس https://isc.ac قابل مشاهده مي‌‌باشد 

 


١٠:٣٠ - دوشنبه ٨ خرداد ١٤٠٢    /    عدد : ٣٩١٦    /    تعداد نمایش : ١٢٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج