چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته:

ارتباط قوی تر دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان با صنعت منجر به جذب دانشجویان برتر می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سومین روز از هفته دولت در سفر به کرمان به عنوان نماینده دولت پس از بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با عالی توصیف کردن امکانات دانشگاه تصریح کرد: ارتباط قوی تر دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان با صنعت منجر به جذب دانشجویان برتر می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز جمعه چهارم شهریورماه به اتفاق استاندارکرمان و جمعی از مدیران ارشد وزارت علوم  و روسای دانشگاههای استان از بخش های مختلف دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان بازدید کرد.

دکتر محمد علی زلفی گل پس از بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: امکانات بسیار عالی در دانشگاه وجود دارد که می تواند در خدمت علم و فناوری قرار گیرد.

وزیر علوم تاکید کرد: ارتباط دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با صنعت باید قوی تر شود تا دانشجویانی را بپذیرد که بورس صنایع و معادن موجود در استان باشند.

وی افزود: این امر به جذب دانشجویان با رتبه برتر در این دانشگاه منجر می شود.

دکتر زلفی گل اظهار داشت: خوشبختانه بستر برای توسعه جدی در این دانشگاه وجود دارد و وزارت علوم نیز کمک می کند مجوزهای لازم از جمله کمیسیون ماده ۲۳ را برای توسعه فضاهای ورزشی و فرهنگی اخذ نماید.

وزیر علوم افزود: سعی می کنیم در سفر بعدی ریاست جمهوری اعتبارات لازم برای جبران کمبودها اختصاص داده شود.

بر پایه ‌این گزارش وزیر علوم در بازدید از بخش‌های مختلف آزمایشگاه پژوهشگاه وابسته به دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته پیشنهاد کرد: دستگاه های مدرن و آزمایشگاهی مورد نیاز از طریق شرکت ملی مس و یا معادن خریداری شود و دانشگاه به آنان ارائه خدمات داشته باشد. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: براساس قانون جهش تولید اگر شرکت‌ها برای دانشگاه‌ها تجهیزات خریداری کنند به عنوان مالیات برای آنها تلقی می‌شود. 

 وزیر علوم از سالن های ۸۰۰ و ۳۰۰ نفره و سایر امکانات مرکز همایش های دانشگاه، سراهای دانشجویی، امکانات ورزشی، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، آزمایشگاه های بیوتکنولوژی، تایید نمونه و اندازه‌گیری مشخصات خط فیبر نوری نیز بازدید کرد.

در این بازدید رئیس دانشگاه گزارشی از آخرین وضعیت دانشگاه در بخش های مختلف ارائه کرد

دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه بازدید دکتر زلفی گل را منشا خیر و برکت برای دانشگاه توصیف کرد و آنرا زمینه ساز توسعه کمی و کیفی دانشگاه دانست.

همچنین دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، دکتر فرشید کی نیا معاون دانشجویی و فرهنگی و دکتر روح الله فدائی نژاد معاون اداری و مالی دانشگاه و دکتر نگارستانی معاون آموزشی نیز با تشریح فعالیت های دانشگاه به بیان درخواست ها پرداختند.

گزارش تصویری خبر در گالری تصاویر منتشر شده است

 


١٩:٤٥ - جمعه ٤ شهريور ١٤٠١    /    عدد : ٣٣١١    /    تعداد نمایش : ٢٠٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج