چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه؛

فیلم داستانی ساخته یاور علمی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته رونمایی شد

با حضور دکتر روح اله فدائی نژاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، امام جمعه و فرمانده سپاه ماهان و بر اساس مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه فیلم داستانی "مرجان" به نویسندگی و کارگردانی ابوذر غفاری مقدم در سالن 300 نفری مرکز همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، کارگردان و کارمند دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در خصوص داستان فیلم گفت: داستان فیلم "مرجان" برگرفته از ماجرای واقعی است که به آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، فقر، ازدواج اجباری، طلاق و قتل می پردازد. ابوذر غاری مقدم افزود: این فیلم 35 دقیقه ای در شهداد و کرمان به تهیه کنندگی رضا قربانی تصویربرداری شده است.

در این فیلم علیرضا ضیائی به عنوان تدوینگر و تصویربردار، علی نقیب پور دستیار کارگردان و بازیگردان، حمیدرضا خانی صدابردار، علی احمدی طراح و اجرای گریم همکاری داشتند. مرجان جرنگیده، علی نقیب پور، محمدرضا کریمی، رضاقربانی،عباس پورمیرزایی، نزهت دامیار، نرگس اسماعیلی، علی افتخاری، سیدعلی حسینی و یسنا پورجوپاری و تعدادی از بازیگران به ایفای نقش پرداختند. در آیین اکران فیلم داستانی مرجان امام جمعه ماهان پرداختن به آسیب های اجتماعی از زبان هنر را مفید و موثر توصیف کرد.

 

حجت الاسلام مختارآبادی با تاکید بر شناخت و برنامه ریزی دقیق برای مرتفع کردن آسیب های اجتماعی از ساخت فیلم داستانی مرجان با محور آسیب های اجتماعی تشکر کرد.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با اشاره به نگاه همه جانبه به جامعه گفت: روایتگری داستان زندگی کسانی که جز خدا کسی را ندارند، در خلوت خویش فرورفته اند و گوش شنوایی برای شنیدن دردهای آنها نیست؛ خداپسندانه و بسیار با ارزش است.

عباس تقی زاده افزود: چنین سوژه هایی با زبان تصویر، جان می گیرند و با قدرتی که کارگردان به آنها می بخشد زندگی شان شنیدنی و دیدنی می شود آنچنان که وجدان ها را بیدار می کند تا با نگاهی ژرف تر به درون جامعه بنگریم و نسبت به دردها و آسیب های اجتماعی بینا و حساس باشیم. وی با بیان اینکه هنر اگر روح یک جامعه را بیدار نکند و آن را دچار تخدیر و بی حسی کند از ذات و ریشه اش دور شده است گفت: فیلم داستانی "مرجان" نه تنها تلنگر که شلاقی است بر بی خیالی و ندیدن های ما؛ تا در پَسِ دنیایی که روز به روز ویترینی تر و خوش رنگ و روتر می شود زخم ها و رنج ها را کشف کنیم. وی اظهار داشت: "مرجان" گوشه ای از تصویر رنج و دردی است که همچنان آن دردها و رنج ها در حال تکثیر هستند. "مرجان" کوشیده است چراغ روشنی بر تاریکی هایی باشد که گاه در پوشش دلسوزی؛ جذابیت و خیرخواهی کاذب پیدا می کنند.

تقی زاده افزود: کنار زدن چنین پوشش هایی به جسارت آگاهانه و حسگرهایی نیاز دارد که ابوذرغفاری از عهده آن برآمده است. وی اظهار امیدواری کرد: خورشید مهربانی، گرمتر از همیشه بر زندگی مردمان سرزمین عزیزمان ایران بتابد و داستان زندگی همگان در جهان، دلنشین و پرنشاط باشد.

برپایه این گزارش در این آیین از عوامل و بازیگران فیلم داستانی مرجان با اهدای لوح سپاس از سوی دکتر روح اله فدائی نژاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و عبدالرضا میرحبیبی رئیس انجمن سینمای جوان استان کرمان تقدیر شد.


١٢:١٧ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٣٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج